شاهنامه‌خوانی

ساخت وبلاگ
چکیده : دوشنبه، 30 مردادماه، کتابدار بخش کودک، زهرا آقایی، داستان «ضحاک و کاوه ی آهنگر» از کتاب «قصه‌های تصو... با عنوان : شاهنامه‌خوانی بخوانید :

دوشنبه، 30 مردادماه، کتابدار بخش کودک، زهرا آقایی، داستان «ضحاک و کاوه ی آهنگر» از کتاب «قصه‌های تصویری از شاهنامه» نوشته‌ی «حسین فتاحی»، انتشارات قدیانی، کتابهای بنفشه، را بلندخوانی کرد. سپس از اعضا خواسته شد که تصویر ذهنی خود را از این داستان در قالب نقاشی طراحی کنند. تصویری که اکثر بچه‌ها از این داستان داشتند در قالب شخصیت اصلی و منفیِ داستان، ضحاک بود که دو مار برروی دوشش  بود.


معرفی مجموعه قصه های تصویری از شاهنامه (6 جلدی)

در این مجموعه داستان های ضحاک و کاوه آهنگر (جلد اول)، زال و سیمرغ (جلد دوم)، زال و رودابه (جلد سوم)، اکوان دیو (جلد چهارم)، رستم و اسفندیار (جلد پنجم)، رستم وسهراب (جلد ششم) از شاهنامه ی فردوسی برای آشنایی کودکان با این گنجینه ی ادب فارسی بازنویسی شده است. تصاویر و متن تقریباً برابرند و تصویرها با رنگ‌های تند، واضح و بزرگ‌اند، به‌همین‌ جهت به نقل داستان کمک می‌کنند و روش پرده‌خوانی قدیم را به‌ یاد می‌آورند و  برای قصه‌گویی در کلاس مناسب است. زبان آسان و رسم‌الخط درشت کتاب‌ها مناسب نوسوادان است.

شاهنامهخوانی,...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : پنجشنبه 2 شهريور 1396 ساعت: 18:30