جمع خوانی و اجرای نمایش خلاق

ساخت وبلاگ
چکیده : سه شنبه، 31 مردادماه، ساعت 10 صبح، به مناسبت شهادت امام جواد علیه السلام، کتابِ «14 قصه14 معصوم: اما... با عنوان : جمع خوانی و اجرای نمایش خلاق بخوانید :

سه شنبه، 31 مردادماه، ساعت 10 صبح، به مناسبت شهادت امام جواد علیه السلام، کتابِ «14 قصه14 معصوم: امام جواد علیه السلام» نوشته‌ی «حسین فتاحی»، انتشارات قدیانی، کتابهای بنفشه، جمع‌خوانی شد. در این نشست اعضای زیر حضور فعال داشتند:

شیدا قربانوردی، زهرا شیرین‌آبادی، ملیکا حسنی، زینب طاهری‌فر، نرگس بیرامی، سمیه فراهانی، سحر فراهانی، نرگس بیرامی، مبینا رفیعی

معرفی کتاب:

14 قصه، 14 معصوم عنوانی است که در کنار نام یکی از ائمه اطهار و معصومین بر جلد هر یک از این کتاب‌ها جای گرفته و مخاطبان کم سن و سال این کتاب‌ها را به مطالعه بخشی از زندگی بزرگان دین اسلام دعوت می کند. داستان اولین جلد از این کتابها با زندگی خاتم الانبیاء، حضرت محمد(ص) آغاز شده و آخرین جلد هم به زندگی امام موعود، حضرت مهدی(ع) اختصاص پیدا کرده است.

 از بارزترین ویژگی‌های این داستان‌ها می توان به زبان ساده‌ای اشاره کرد که در آنها به کار رفته و به دلیل همین سادگی، داستان‌ها برای کودکان دبستانی قابل درک و جذاب شده اند. فتاحی نویسنده این کتاب، ضمن رعایت سندیت وقایع تاریخی هر داستان و ذکر نام دقیق شخصیت‌ها، مکان‌ها و تاریخ‌ها سعی کرده تا جنبه داستانی آثار مورد نظر را هم نادیده نگیرد. از این طریق علاوه بر بازنگری حوادث و شرح زیبایی‌های زندگی این چهارده معصوم، خواننده به پیگیری هر داستان و مراجعه به کتاب بعدی تشویق می‌شود.

نمایش خلاق

 «نرگس بیرامی» از اعضای فعال کتابخانه، نمایشنامه‌ی خلاقی از کتابِ «بازرگان و چوپان دروغگو»، نوشته‌ی «ابوالفضل هادی منش»، انتشارات حدیث نینوا، نوشته بود.

نوشتن نمایشنامه از کتابهای بخش کودک و نوجوان اقدامی است که به تازگی از سوی اعضا انجام می شود. این اقدام، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت در بچه ها به قدرت نویسندگی کودکان و نوجوانان کمک شایانی می‌نماید.

در نوشتن این نمایشنامه، متن اصلی از کتاب گرفته شده و متنهایی به داستان اضافه گردیده و برخی از شخصیتهای داستان که نقش کمرنگتری دارند، پررنگتر می‌شوند.

در این نمایشنامه، شیدا قربان‌وردی در نقش بازرگان، زهرا شیرین‌آبادی در نقش چوپان، مبینا رفیعی در نقش زن چوپان، ملیکا حسنی در نقش بچه، زینب طاهری فر در نقش بچه، نرگس بیرامی در نقش گوینده ایفای نقش کردند.

خوانی,اجرای,نمایش,خلاق,...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : پنجشنبه 2 شهريور 1396 ساعت: 18:30