کلاس آموزش کاردستی و قصه‌خوانی :: بخش کودک و نوجوان ...

کلاس آموزش کاردستی و قصه‌خوانی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  چهارشنبه، 17 آذرماه، کلاس آموزش کاردستی با حضور شماری از علاقه‌مندان و به مربیگری زینب آقایی در بخش کودک و نوجوان برگزار گردید.

  در این جلسه که حدود 25 نفر از اعضا حضور داشتند، کاردستی «اوریگامی آدم برفی» باکمک کاغذ سفید A4‌آموزش داده شد.

  اوریگامی چیست؟

  اوریگامی هنری است که در آن خوب دیدن، تمرکز ذهن و به کارگیری ظرافت دستان بسیار مهم است. هدف این هنر خلق طرح‌های جالب با کاغذ به کمک تاهای هندسی است و به نوعی پرورش و هماهنگی ذهن و دست می‌باشد. اوریگامی کلمه‌ی ژاپنی است که از دو بخش (اُری) به معنی با اندیشه تا دادن و (گامی) به معنی کاغذ است. ترکیب آنها با یکدیگر کلمه‌ی اوریگامی را می‌سازد.

  فواید اوریگامی برای کودکان:

  اوریگامی برای کودکان، بر آموزش مفاهیم پایه مانند اشکال هندسی و تقویت مهارت و ماهیچه‌های دست‌ها تاکید دارد.  و مفهوم تقارن و چگونگی تبدیل یک شکل دو بعدی به سه بعدی به طور ضمنی به کودک آموزش داده می‌شود. این مفاهیم در عین سادگی پایه بسیاری از آموزشها از جمله ریاضیات، علوم مهندسی و تکنولوژی در سالهای بعد محسوب می‌شود. از فواید دیگر اوریگامی، تقویت تجسم سه بعدی، تقویت هوش کودک، بهبود صبر و پیگیری کودک، تقویت تجسم هنری، پرورش خلاقیت کودک، تقویت دقت و مهارت پیروی از دستورالعملها، تقویت تمرکز و کمک به مهار استرس، تقویت مهارتهای اجتماعی، کمک به آموزش درس ریاضی، کمک به هماهنگی چشم‌ها و دستها، فعالیتی مثبت بدون نیاز به وسایل و امکانات خاص می‌باشد.

  قصه‌خوانی پیش از برگزاری کلاس کاردستی:

  پیش از برگزاری کلاس کاردستی، سه قصه از سه کتاب مختلف توسط کتابدار کودک، زهرا آقایی بازگو شد و در پایان هر قصه، خلاصه‌ی قصه توسط یکی از اعضا گفته می‌شد و به عضوی که خلاصه داستان را می‌گفت کارت 5 امتیازی تعلق می‌گرفت.

  1- «دُراج و لاک‌پشت‌ها: قصه‌های تصویری از هزار و یک‌شب» نوشته‌ی «حسین فتاحی» انتشارات قدیانی

  بین دُراج و گروه لاک پشتان دوستی و محبت عمیقی شکل می‌أگیرد. به گونه‌ای که دراج ویژگی‌های ذاتی خود را به عنوان یک پرنده نادیده می‌گیرد و روی زمین در کنار آنان لانه      می‌سازد. به پیشنهاد لاک پشتان پرهایش را می‌کَند تا قدرت پرواز نداشته باشد و برای همیشه پیش آنان بماند.اما محبت بی‌قاعده و قانون دردسرساز می‌شود. هنگامی که شاهین به گروه آنان حمله می‌کند، لاکپشت‌ها به لاک خود پناه می‌برند ولی دراج بی پناه و پشیمان گرفتار چنگال‌های شکار شاهین می‌شود.

  داستان دراج و لاک پشت همان داستان دوستی خاله خرسه است و به موضوع دوست نادان و دوستی‌های نامناسب می‌پردازد.
  این داستان کوتاه بازنویسی ساده از یکی از داستان‌های هزار و یکشب است. این داستان برای کودکان سال‌های دبستان مناسب است زیرا در آستانه اجتماعی شدن و دوست یابی هستند. آنان را با راه و رسم زندگی اجتماعی و دوست یابی آشنا می‌کند. کودکان در ضمن همذات پنداری با دراج از انتخاب نادرست اوعبرت می‌گیرند.
  تصاویر زیبا به همراه رنگ‌های زنده و جذاب در کنار متن برای کودکان لذت بخش است. این کتاب برای قصه‌خوانی بلند ونمایش در مدرسه‌ها نیز پیشنهاد می‌شود.

   

   

  2- قصه‌ی «تنبیه مردم آزار» از کتاب «پیامبر و قصه‌هایش 3» نوشته‌ی «غلامرضا حیدری ابهری»

  اثر حاضر جلد سوم مجموعة پیامبر و قصه‌هایش شامل 14 داستان جذاب دیگر در بارة فرازهایی از زندگی رسول الله (ص) با عناوینِ: تنبیه مردم آزار، قدر نعمت را بدان، آشتی با خاله، حرفی از افطار نزد، بعد از سه روز گرسنگی، او مامور خداست، بیا کشتی بگیریم، تو سفیدی نه سیاه، من هم گوسفند می‌چراندم، من که پادشاه نیستم، پسرجان سنگ نزن، آشتی و آتش، حتی بدون آیینه، پذیرایی از یک گوسفند، می‌باشد.
  داستان‌ها با نثری مناسب برای گروه سنی مخاطب نگاشته شده‌اند و موضوعاتی را در برمی‌گیرند که برای مخاطب جذاب است و دانستنش به مخاطب کمک می‌کند با زندگی حضرت بیشتر آشنا شود.

  3 کتاب «درخت پول» نوشته‌ی «مهدی رجبی» انتشارات گیسا


  نام جلد اول از سری حساب و کتاب است که بانک آینده (تات)  برای آموزش پس انداز، استفاده از کارت عابر و دیگر امور بانکی توسط نشر گیسا منتشر و در شعب این بانک به مراجعین کوچک عرضه می‌کند.
  در هر جلد این مجموعه اتفاقی برای فرهاد و خانواده‌اش میافتد که او را با قسمتی از امور بانکی آشنا می‌کند.
  در جلد اول فرهاد از دوچرخه قدیمی‌اش راضی نیست و دوچرخه نو می‌خواهد. پدر و مادرش اورا تشویق به پس انداز می‌کنند اما او چطور اینهمه پول برای خریدن دوچرخه پس انداز کند؟
  نویسنده داستان آقای مهدی رجبی  درحین رعایت آموزشی بودن کتاب نکات ظریف و شیرینی را لحاظ کرده اند.

  نویسنده : بازدید : 73 تاريخ : پنجشنبه 25 آذر 1395 ساعت: 19:45
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123