جشن دهه کرامت و تقدیر از برندگان مسابقه‌ی جشنواره رضوی

ساخت وبلاگ
چکیده : چهارشنبه، 11 مردادماه، به مناسبت دهه کرامت، بخش کودک کتابخانه علامه امینی شاهد ویژه برنامه های متنوع... با عنوان : جشن دهه کرامت و تقدیر از برندگان مسابقه‌ی جشنواره رضوی بخوانید :

چهارشنبه، 11 مردادماه، به مناسبت دهه کرامت، بخش کودک کتابخانه علامه امینی شاهد ویژه برنامه های متنوع و شادی با حضور اعضای کودک و نوجوان بود.

مبارکه عباس آبادی از اعضای فعال نوجوان کتابخانه به عنوان مجری برنامه ، متن بسیار زیبایی شامل اشعار، احادیث، نثر ادبی ویژه‌ی میلاد امام رضا (ع) و دهه کرامت را آماده کرده بود و این متن در فواصل برنامه های متنوع خوانده می‌شد.

 

برنامه های متنوع جشن به ترتیب عبارت بودند از:

1-  تلاوت قرآن: مبارکه عباس آبادی، مجری توانای نوجوان، ضمن تبریک و تهنیت فرارسیدن میلاد امام رضا (ع) و دهه کرامت، آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کرد.

2-  خوانش کتاب: مرضیه بختیاری  به خوانش بخش اولِ کتاب «14 قصه، 14 معصوم: امام رضا (ع)» پیرامون ولادت امام رضا (ع) پرداخت.

3-  اجرای نمایش طنز: «مبینا سرمدی در نقش جوان بیمار، مبارکه عباس آبادی در نقش مرد ناشنوا، الهه جعفریان در نقش مرد رهگذر، نرگس بیرامی در نقش گوینده»، نمایش طنز با عنوان «ناشنوا و بیمار: براساس داستانی از مثنوی مولانا» را ایفا نمودند. در این نمایش، مبارکه عباس آبادی به متن اصلی نمایش، بخشهای طنز بسیاری را افزوده بود که باعث شادی و سرور اعضای کودک شد.

 

4-  مولودی خوانی: «فرناز محمدی» و «نرگس فهیمی» از اعضای نوجوان کتابخانه،  به مناسبت میلاد امام رضا (ع) به مولودی خوانی و مدیحه‌سرایی پرداختند که با همراهی اعضای شرکت کننده همراه بود.

5- قره‌کشی برندگان مسابقه نقاشی جشنواره رضوی: 8 نفر به نیت امام هشتم، امام رضا (ع) به قید قرعه برنده شدند که فقط یک نفر از این 8 نفر به نام «محمدحسام اجاقی» در جشن حضور داشت و سایر برندگان به نامهای «محمدیاسین نجفی»، «علی بیات»، «زینب سادات رسولی»، «زهرا محمدی»، «ریحانه قره‌داغی»، «محمدطاها بختیاری» و «ریحانه حیدری» در جشن حضور نداشتند که این عزیزان می توانند جهت دریافت جوایز خود به کتابخانه مراجعه نمایند.

 

6-  قره‌کشی برندگان مسابقه‌ی کاردستی روز سه‌شنبه، 10 مردادماه با موضوع آکواریوم ماهی:  در این قرعه‌کشی 7 نفر به عنوان برنده به قید قرعه انتخاب شدند که عبارت بودند از: حدیثه چراغی، محمدجواد افشار، مرضیه بختیاری فر، شیدا قربان‌وردی، فاطمه یادگار، محدثه اژدری و نرگس بیرامی

7-  اجرای مسابقه‌ی «زو»: این مسابقه بین دو گروه از شرکت‌کنندگان کودک انتخاب شد.

8-  اجرای مسابقه «اسم»:  این مسابقه بین اعضای نوجوان برگزار شد. در این مسابقه اعضا می‌بایست با پایان حرف اسم دختر شرکت‌کننده‌ی قبلی، اسم دختر بعدی را می‌گفتند و هر کس که مکث می‌کرد بازنده می‌شد.

9-اجرای مسابقه‌ی «بطری شیطون» بین مادران اعضای کودک: در این مسابقه، یک بطری به مادران داده شده بود و دست به دست بین مادران می‌چرخید. بچه‌ها شعر «یه بطری شیطون» را می‌خواندند و به محض اینکه شعر تمام می‌شد بطری دست هر کدام از مادران بود، بازنده می‌شد.

10- اجرای مسابقه‌ی ویژه‌ی میلاد امام رضا (ع): در این مسابقه، «ریحانه زند» به بیان القاب، کنیه، نام پدر، نام مادر، تاریخ ولادت و محل ولادت، مدت امامت، مدت عمر و تعداد فرزندان امام رضا (ع) پرداخت و در پایان کسانی که به این سوالات پاسخ درست دادند به عنوان برنده انتخاب شدند و کارت امتیاز دریافت کردند. برندگان این مسابقه عبارت بودند از: مبینا سرمدی، نرگس بیرامی، مرضیه بختیاری، نسترن درودی

11- خواندن دعا با همراهی شرکت کنندگان: در پایان برنامه‌ها دعای زیر با همراهی شرکت‌کنندگان خوانده شد.

پروردگارا! ای آنکه حضرت زکریا را در کودکی مقام نبوت بخشیده‌ای و او را فرمان داده‌ای تا به پدر و مادر خود نیکی کند، پدر و مادر مرا در سایه‌ی رحمت و آمرزشت قرار ده و مهربانی ات را بر آنها نازل فرما، همانگونه که در کودکی، ما را پرورش دادند و مورد لطف و مرحمت خود قرار دادند. الهی امین

 

12- پذیرایی از شرکت‌کنندگان در جشن

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : يکشنبه 15 مرداد 1396 ساعت: 2:02