جمع‌خوانی و شعرخوانی

ساخت وبلاگ
چکیده : یکشنبه، 25 تیرماه، جمع خوانی از کتاب «قیچی که دنبال کار می‌گشت» نوشته‌ی «منیره هاشمی»، انتشارات کانو... با عنوان : جمع‌خوانی و شعرخوانی بخوانید :

یکشنبه، 25 تیرماه، جمع خوانی از کتاب «قیچی که دنبال کار می‌گشت» نوشته‌ی «منیره هاشمی»، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان انجام شد. پس از جمع‌خوانی، «محمدرضا عباس‌آبادی» و «شیدا قربان‌وردی» خلاصه‌ی این داستان را بیان کردند و کارت امتیاز 5 امتیازی دریافت کردند.


این کتاب از کتابهای طرح کتابخوان تیرماه می‌باشد که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور معرفی گردیده است.


معرفی کتاب:

«قیچی که دنبال کار می‌گشت»، کتابی کوتاه مصور برای کودکان، ازجمله داستان‌های تخیلی محسوب می‌شود که با جان‌بخشی به اشیاء، ابزار و وسایل و حیوانات، زمینه آشنایی کودکان با برخی مفاهیم را فراهم می‌کند. این کتاب، برای گروه سنی «الف»، یعنی کودکانی که هنوز به مدرسه نرفته‌اند تا کلاس اولی‌ها، تنظیم شده است. تصاویر کتاب، کمک می‌کند تا بچه‌ها به کتاب جذب شوند.

مفاهیمی مانند مذمّت بیکاری، لزوم استفاده درست و مناسب از هر چیز، مفهوم حقّ مالکیت و مواردی ازاین‌دست، مطالبی هستند که در ضمن بیان داستان به کودکان منتقل می‌شود.


چاپ نخست این کتاب، در سال ۱۳۹۱ بوده است و تا سال ۱۳۹۵ به چاپ سوم خود رسیده است.

در بخش دوم برنامه‌، شعرهای «باد و برف و پنجره»، «جیک جیک»، «نشانی»، «شبیه خنده‌ی پدربزرگ»، «بادبادک»، «احتیاج» و «تبر»  از کتابِ «غم‌های قلابی» سروده‌ی «شاهین رهنما»، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان به صورت گروهی و انفرادی شعرخوانی شد. در پایان، «مبینا سرمدی» و «مائده محمودی» موفق به حفظ دو شعر «نشانی» و «شبیه خنده‌ی پدربزرگ» شدند و کارت 5 امتیازی دریافت کردند.


معرفی کتاب:

کتاب مجموعه شعری برای گروه سنی ج و د است. نوجوانانی که علاقه به اشعار نو دارند با مراجعه به کتاب می توانند از آن بهره‌مند شوند. این کتاب در سال 1393 برگزیده جشنواره‌ی شعر فجر انقلاب شد. این کتاب دارای 14 قطعه شعر است و ابوالفضل همتی آهویی آن را در 32 صفحه رنگی تصویرگری کرده است. موضوع اشعار این مجموعه اجتماعی و زبان آن ساده است. فضای حاکم بر اشعار این مجموعه، موجب شده تا حس لطیفی ملهم از حس عاطفی و حسی که شاعر در خود داراست را به مخاطب منتقل کند.

...
نویسنده : بازدید : 29 تاريخ : سه شنبه 27 تير 1396 ساعت: 13:15