غریبه آشنا (مسابقه جشنواره رضوی)، جمع خوانی دو کتاب

ساخت وبلاگ
چکیده : دوشنبه، اول خردادماه 1396، قصه‌ی دیگری از کتاب «10 قصه از امام رضا (ع)» با عنوان «غریبه‌ی آشنا» در ب... با عنوان : غریبه آشنا (مسابقه جشنواره رضوی)، جمع خوانی دو کتاب بخوانید :

دوشنبه، اول خردادماه 1396، قصه‌ی دیگری از کتاب «10 قصه از امام رضا (ع)» با عنوان «غریبه‌ی آشنا» در بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی توسط کتابدار کودک، زهرا آقایی، قصه‌گویی شد.


پس از قصه‌گویی، برگه‌های نقاشی مسابقه جشنواره رضوی در اختیار شمار فراوانی از کودکان علاقه‌مند، قرار گرفت و بچه‌های عزیز کتابخانه علامه امینی هر آنچه از قصه فهمیدند را در قالب نقاشی بر روی کاغذ آوردند.


در ادامه دو کتاب «ژینژانبر، مرغ نوروزی» اثر «مرجان فولادوند»، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کتاب «کرم سه نقطه» اثر «سروناز پریش» انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جمع خوانی شد.

معرفی کتاب ژینژانبر، مرغ نوروزی

 اثر «ژینژانبر، مرغ نوروزی» که با الهام از نقاشی‌های «آلن بایاش» تصویرگر فرانسوی نوشته شده است برای گروه سنی «ج» (کلاس‌های چهارم و پنجم دبستان) منتشر شده است.

داستان درباره یک ناخدای فرانسوی است که روزی کشتی‌اش غرق می‌شود. هنگامی‌که به هوش می‌آید متوجه می‌شود به وسیله مرغی به نام «ژینژانبر» به جزیره‌ای برده شده است و ادامه داستان براساس گفت‌وگویی شکل گرفته که میان این دو رد و بدل می‌شود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: ناخدا برای اولین بار راه دریا را گم کرده بود. موج بلندی ناخدا را از کشتی به بیرون پرت کرد و او دیگر چیزی نفهمید...

موج‌ها او را، که بی‌هوش بود؛ به جزیره‌ای بردند که هرگز پای هیچ‌کس به آن‌جا نرسیده بود. ناخدا چشم باز کرد. پرنده‌ای را دید که با نگرانی او را نگاه می‌کند. چشمش به ماه افتاد که از آسمان تا لبه‌ی دریا پایین آمده بود و جزیر‌ه‌ای را دید که هرگز در عمرش آن جا را ندیده بود...

آلن‌ بایاش نیز نویسنده و تصویرگری فرانسوی است که طی 30 سال گذشته تعداد زیادی از آثار او از سوی کانون و دیگر ناشران ایرانی منتشر شده است.

معرفی کتاب کرم سه نقطه

این داستان جالب، داستان کرمی است که روی بدنش سه تا نقطه داشت، درگوشه ای از زمین متولد شد. دوروبرش پر از خاک بود و دونه ای گیاه. تا اینکه روزی بارانی که همه غیر از او این طرف و آن طرف می دویدند. کرم سه نقطه چیزی شنید که تا بحال نشنیده بود، سوسک سیاهی به دوستانش میگفت:

«زود باشید ...       عجله کنید ...     مثل این کرم سه نقطه تنبل و بی عرضه نباشد!!.

این حرف باعث شد که زندگی کرمی تغییرکند ...

...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : پنجشنبه 4 خرداد 1396 ساعت: 20:06