شعرخوانی + جمع خوانی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یکشنبه، 17 اردیبهشت، به مناسبت فرارسیدن میلاد امام زمان (ع) و نیمه شعبان، شعرِ «بهار» سروده ی «جعفر ابراهیمی شاهد» از کتابِ «به احترام آفتاب: 40 شعر درباره ی امام زمان (عج) برای نوجوانان» گردآورنده سیدعلی کاشفی خوانساری، انتشارات موعود عصر (عج) در دو گروه دختران و پسران شعرخوانی شد. به افرادی که این شعر را حفظ کردند جوایزی به مناسبت نیمه شعبان اهدا گردید. 

 

در گروه پسران، برخی از شعرهای کتابِ «پشت صحنه ی دلم» سروده ی «حسین تولایی» شعرخوانی شد. همچنین بخش هایی از کتاب «بند رختی که برای خودش دل داشت: قصه های کله گنجشکی» نوشته ی فرهاد حسن زاده، انتشارات چرخ و فلک جمع خوانی شد. 

 

در گروه دختران، کتاب «مشق شبم را ننوشتم چون ...» نوشته ی «دیوید کالی»، مترجم «رضی هیرمندی» انتشارات افق، کتابهای فندق جمع خوانی شد. 

 

مشق شب خود را ننوشته‌اید؟ چه بهانه‌ای می‌توانید بتراشید؟ نشستن یک هواپیما پر از میمون در وسط حیاط خانه، حمله یک ربات دیوانه به خانه، قایم کردن مدادها توسط جن‌ها و چندین بهانه دیگر. آیا معلم این بهانه‌ها را قبول می‌کند؟

کتاب «مشق شبم را ننوشتم چون ...» با زبانی طنز به مشکل همیشگی نوشتن مشق شب توسط کودکان می‌پردازد. کودکی که مشق شب خود را ننوشته سعی می‌کند با گفتن بهانه‌هایی که به تدریج عجیب‌تر و دور از ذهن‌تر می‌شوند، معلم خود را راضی کند. اما پس از تراشیدن کلی بهانه موفق نمی‌شود، چون معلم هم همین کتاب را خوانده است.

متن کتاب جمله های کوتاه و ساده دارد و تصایر قوی و پر جزییات کتاب آن را تکمیل کرده است.

درونمایه طنز و محتوای خلاقانه و گاهی دور از ذهن آن کتاب را برای کودکان و حتی بزرگترها جذاب کرده است.

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396 ساعت: 22:21