مسابقه کتابخوانی رضوی در مدرسه ابتدایی حاج فدا حسین :: بخش کودک و نوجوان ...

مسابقه کتابخوانی رضوی در مدرسه ابتدایی حاج فدا حسین

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  شنبه، 23 اردیبهشت، قصه‌ی «گنجشک چه می‌گفت» از کتاب «10 قصه از امام رضا (ع)» از کتب مسابقه‌ی جشنواره‌ی رضوی در مدرسه‌ی ابتدایی حاج فدا حسین در مقطع سوم توسط کتابدار بخش کودک قصه‌گویی شد و دانش‌آموزان برداشتهای ذهنی خود را از این قصه به صورت نقاشی بر روی کاغذ آوردند.


  این جلسه که به همت دو تن از کتابداران کتابخانه علامه امینی، زهرا آقایی و ملیحه آقابابایی انجام شد، ابتدا کتابدار کودک، زهرا آقایی، در مورد فعالیتهای بخش کودک و نوجوانِ کتابخانه علامه امینی، نحوه‌ی عضویت در کتابخانه توضیحاتی ارائه نمود و با توزیع برنامه‌ی هفتگی بخش کودک در میان دانش آموزان، آنان را به عضویت در کتابخانه ترغیب نمود.


  در ادامه، قصه‌ی «گنجشک چه می‌گفت» یکی از 10 قصه‌ی کتاب «10 قصه از امام رضا(ع)» نوشته‌ی «مژگان شیخی» توسط کتابدار کودک، زهرا آقایی، قصه خوانی شد و بچه ها نقاشی‌های خود را از این قصه کشیدند.

  همچنین کتابدار کودک به دانش‌آموزانی که  اظهار ناتوانی در کشیدن نقاشی میکردند، کتابِ «لطیفه‌های کودکانه» نوشته‌ی «داود لطف‌الله» انتشارات پیدایش را داد تا ذهنیت منفی بچه ها نسبت به کتاب زدوده شود و تصویری شاد و لذتبخش از کتاب در ذهن آنها نقش ببندد. این دانش‌آموزان پس از خواندن بخش‌هایی از کتاب، خواهان به امانت گرفتن کتاب شدند و بدین ترتیب  به بچه ها گفته شد که از این کتاب‌های شاد در کتابخانه به وفور یافت می‌شود و می‌توانند با عضویت در کتابخانه این کتاب‌ها را به امانت بگیرند. همچنین کتاب 10 قصه از امام رضا (ع) پس از قصه گویی، از سوی بچه ها برای امانت گرفتن با استقبال فراوان مواجه شد که از بچه ها خواسته شد که برای گرفتن کتاب به کتابخانه مراجعه کنند و عضو شوند.


  در پایان کتابهایی از سری کتابهای ایستگاه مطالعه به عنوان هدایایی از سوی کتابخانه، میان دانش‌آموزان توزیع گردید.

  همچنین با گفتگوهای به عمل آمده با مدیر مدرسه، قرار بر این شد که مسئولان مدرسه جهت بازدید دانش آموزان از بخش کودک کتابخانه، هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند.

  نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396 ساعت: 22:21
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123