حضور اعضا در آیین رونمایی از دو کتاب بریل و جشن عید مبعث

ساخت وبلاگ
چکیده : همزمان با جشن عید سعید مبعث از دو کتاب بین المللی بریل ویژه کودک و نوجوان در سالن غدیر کتابخانه&zwnj... با عنوان : حضور اعضا در آیین رونمایی از دو کتاب بریل و جشن عید مبعث بخوانید :

همزمان با جشن عید سعید مبعث از دو کتاب بین المللی بریل ویژه کودک و نوجوان در سالن غدیر کتابخانه‌ی آیت الله خامنه‌ای رونمایی شد.

اعضای کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی،  همچون اعضای سایر کتابخانه‌ها در این مراسم حضور داشتند. 


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کتاب های «پیامبر و قصه هایش» و «محمد مثل گل بود» نوشته غلامرضا حیدری ابهری با حضور نویسنده، اهالی فرهنگ و کودکان و نوجوانان رونمایی شد.


در آغاز این جشن، گروه ناشنوایان دو سرود زیبای «ملی» و «سلام بر حضرت معصومه س» را اجرا کرد. سپس توسط «عمو پستچی» مجری و بازیگر توانمند برنامه های کودک و نوجوان صدا و سیمای مرکز قم مسابقه شاد و مهیج « شغل انبیا چیست»، «بادکنک ها» و «ببین و بگو و حدس بزن» برگزار شد.

در ادامه نیز حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری با حضور در جمع شاد کودکان و نوجوانان اظهار داشت: قبل از نویسندگی به تدریس مشغول بودم و بنا به پیشنهاد دوستان کار نویسندگی را با سفری به مشهد علی بن موسی الرضا ع و توسل به ایشان شروع کردم. وی سپس گفت: هر کتابی قصه ای را در درون خود دارد و با هدفی نوشته شده است.

حیدری ابهری همچنین بیان کرد: با عنایت امام رضا ع یکی از قصه های پیامبر اکرم ص را بازنویسی کردم و بعدها نیز سه قصه دیگر در باره حضرت محمد ص را به نگارش در آوردم که باعث ایجاد انگیزه و پشتکار فراوان در من شد. وی سپس به کتاب «پیامبر و قصه هایش» اشاره کرد و گفت: این کتاب در ابتدا با مشکل چاپ مواجه بود که پس از پیگیری های فراوان و توسل به امام مهربانی ها، علیرضا سبحانی نسب از انتشارات جمال نشر آن را به عهده گرفت و یکسال بعد نیز جایزه کتاب فصل سال را به خود اختصاص داد. 

این نویسنده کودک و نوجوان اضافه کرد: «کتاب محمد مثل گل بود» نیز پس از توهین یکی از کشورها به حضرت محمد (ص) نوشته شد که با شمارگان 210 هزار نسخه چاپ و منتشر شد. این نویسنده کودک و نوجوان اظهار داشت: تنوع و انتخاب کتاب برای بینایان عزیز همیشه امکان پذیر بوده اما روشندلان با استعداد ما متاسفانه از این امکانات برخوردار نیستند که طی این چند سال گذشته با حمایت ها و پیگیرهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و کتابداران پرتلاش و خلاق بخش نابینایان این فرصت برای این گروه نیز فراهم شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی در پایان گفت:کتاب های رونمایی شده به زبان های انگلیسی و روسی در کشورهای خارجی انتشار یافته است.

در ادامه هم آثار حیدری ابهری نویسنده خلاق در حوزه کودک و نوجوان با عناوین «پیامبر و قصه هایش»، «بابای بچه ها» و «محمد مثل گل بود» توسط روشندلان عزیز معرفی شد. و دو مسابقه شاد و هیجان انگیز با عنوان «شغل انبیا کدام است؟» و «بادکنک ها و بچه ها» برگزار گردید که به برندگان جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

در پایان نیز از کتاب های «پیامبر و قصه هایش» و «محمد مثل گل بود» نوشته غلامرضا حیدری ابهری با حضور نویسنده، اهالی فرهنگ، مهندس میرزایی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی و محمدتقی زینی وند رئیس اداره شهرستان رونمایی شد. گفتنی است در این جشن به کودکان و نوجوانان کتابهای حیدری ابهری اهدا گردید.
...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 4 ارديبهشت 1396 ساعت: 21:22