جمع‌خوانی به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع)

ساخت وبلاگ
چکیده : یکشنبه، 3 اردیبهشت، به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع)، جمع خوانی از کتاب «خوشبخت‌ترین مر... با عنوان : جمع‌خوانی به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) بخوانید :

یکشنبه، 3 اردیبهشت، به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع)، جمع خوانی از کتاب «خوشبخت‌ترین مرد دنیا: قصه‌هایی از زندگی امام موسی کاظم (ع)» نوشته‌ی «مسلم ناصری»، انتشارات آستان قدس رضوی، به نشر، در بخش کودک و نوجوان جمع خوانی شد. همچنین مسابقه‌ی تصویرسازیِ و نقاشیِ داستانِ اولِ این کتاب با عنوان «مردی که خجالت می‌کشید» میان اعضا برگزار گردید و به «مهسا نوری فرد» به عنوان بهترین تصویرسازی کارت 10 امتیازی تعلق گرفت.

 

همچنین نقاشی‌های اعضا، در بخش نقاشی در معرض دید سایر اعضای کودک و نوجوان قرار گرفت.

معرفی کتاب:

امام موسی کاظم(ع) یکی از ستارگان آسمان امامت و ولایت الگوی مناسبی است که می‌تواند در جهت‌دهی به رفتارها به انسان‌ها کمک کند. در این کتاب ضمن آشنایی مختصر با حیات این بزرگوار به برخی از داستان‌ها و قصه‌ها که متناسب با کودکان گروه سنی «ب» می باشد اشاره شده‌ است. مردی که خجالت کشید، هدیه‌ای که بازگشت، آدم خوب اما ...، دعای با برکت و خوشبخت‌ترین مرد دنیا عناوین قصه‌های این کتاب می‌باشند.

همچنین شعرِ «عشق برگزیده شد»  از کتابِ «پنجره‌های آسمان: 72 شعر درباره‌ی معصومین (ع)» به صورت گروهی شعرخوانی شد. قرار شد به مناسبت فرارسیدن عید مبعث، مسابقه حفظ خوانی از این شعر، دوشنبه، 4 اردبیهشت بین اعضا برگزار گردد و به برندگان کارت 10 امتیازی تعلق گیرد. 

متن شعرِ «عشق برگزیده شد» سروده‌ی «جواد محقق» را در ادامه‌ی مطلب بخوانید. 

عشق برگزیده شد

بر لبش ترانه‌های سبز 

آمد از حرا فرود

سنگها صدا زدند:

ای رسول حق درود

 

بعد از آن، تمام کوچه ها

غرق آفتاب شد

روشنی دوباره راه رفت

چشمه‌ها پر آب شد

 

یک نسیم تازه گفت:

سروها! سلامتان

زندگی نوشته شد

باز هم به نامتان

 

باغبان رسیده بود

باغها جوان شدند

بادهای هرزه گرد

باز هم نهان شدند

 

در میان سینه ها

عاشقی که دیده شد

قلبها صدا زدند

عشق برگزیده شد

 

جواد محقق

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : دوشنبه 4 ارديبهشت 1396 ساعت: 21:22