معرفی کتابِِ عضو فعال نوجوان در مراسم نکوداشت مجید ملامحمدی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

علی کاوی، عضو فعالِ نوجوان کتابخانه علامه امینی در مراسم نکوداشت مجید ملامحمدی، نویسنده‌ی برتر کودک و نوجوان، کتابی از این نویسنده با عنوان «ماه غریبِ من» از انتشارات آستان قدس رضوی، به نشر، کتابهای پروانه را برای شرکت کنندگان در این مراسم معرفی نمود. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام امیرعطاءالله جباری روز پنجشنبه در آیین نکوداشت مجید ملامحمدی نویسنده، شاعر و پژوهشگر دینی کودکان و نوجوانان، در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای قم افزود: نویسندگان شاخصی در استان قم دست به قلم هستند که این افراد می توانند از ظرفیت ادبیات دینی کودک و نوجوان برای تولید آثار مطلوب بهره ببرند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی قم افزود: این نهاد در صدد است تا نویسندگانی که در حوزه ادبیات دینی فعالیت می کنند را به مردم به خصوص به قشر کودک و نوجوان معرفی کند تا با شناخت بیشتر بتوانند آثار این افراد را مورد مطالعه قرار دهند.

** نویسندگان بر اساس نیازهای مخاطبان آثار تولید کنند
دبیر انجمن قلم ایران نیز در این آیین با اشاره به این که نویسندگان و پژوهشگران برای جذب کودک و نوجوان به کتابخوانی بر اساس نیازهای مخاطبان آثار تولید کنند، اظهار داشت: در صورتی که آثار مطلوب تولید شود شاهد استقبال گسترده آنان از کتاب و کتابخوانی خواهیم بود.
راضیه تجار افزود: فرهنگ کتابخوانی باید به صورت گسترده تری در بین قشر جوان و نوجوان ترویج پیدا کن،د چراکه این افراد آینده سازان کشورمان هستند.
دبیر انجمن قلم ایران، ادامه داد: برای پیشرفت و تعالی کشور و فرهنگ باید بر روی سطح مطالعه افراد جامعه به خصوص قشر کودک و نوجوان برنامه ریزی و سرمایه گذاری شود.
وی با اشاره به این که مجید ملامحمدی در حوزه تالیف کتاب کودک و نوجوان خدمات ارزنده ای را ارائه کرده است گفت: ایشان در دوران نوجوانی کتابخانه کوچکی را برپا کرد و به دنبال ترویج برنامه های فرهنگی و علمی در میان جوانان و نوجوانان بود.
تجار بیان داشت: ایشان علاوه بر تولید کتاب هایی در حوزه کودک و نوجوان به تهیه مجله های سلام بچه ‌ها و پوپک پرداخت و با خلاقیت و ابتکار مفاهیم دینی را به زبان کودکانه در قالب شعر و داستان منتشر کرد.

** کتاب خواندن را باید جدی گرفت
نویسنده کتاب کودک و نوجوان نیز در این آیین با اشاره به این که کتاب خواندن را باید جدی گرفت گفت: امروز فضای مجازی گسترش پیدا کرده است، این فضاها زودگذر است از این رو باید ارتباط کودکان و نوجوانان با کتاب را حفظ کرد.
مجید ملامحمدی افزود: کتاب های تاثیرگذاری در حوزه کودک و نوجوان وجود دارد که باید به آنان معرفی شود تا سرانه مطالعه بین کودکان و نوجوانان ارتقا یابد.


در این آیین همچنین از سه کتاب مجید ملامحمدی با عنوان های «قصه خوبان، دست مهربان کبوترها و قصه هایی از زندگانی امام صادق(ع)» به خط بریل(نابینایان) رونمایی و از خدمات این نویسنده از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس، حوزه هنری و نهاد کتابخانه های عمومی استان قم با اهدای لوح تقدیر شد.
مجید ملامحمدی متولد سال 1347 در قم و در حوزه ادبیات فارسی مشغول به فعالیت شد، وی نخستین اثر داستانی خویش را در سال 1368 منتشر کرد، این نویسنده بیش از 150 عنوان کتاب در قالب شعر و داستان در موضوع های مختلف در حوزه کودک و نوجوان منتشر کرده است.

...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : جمعه 29 بهمن 1395 ساعت: 14:43