جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) در بخش کودک

تعرفه تبلیغات در سایت

سه شنبه عصر ،23 آذر 95، به مناسبت  هفته وحدت و میلاد پیامبر اعظم(ص) مراسم جشنی در بخش کودک کتابخانه علامه امینی توسط کتابدار ،زهره آقایی،در دو گروه دختران و پسران برگزار شد. 

گروه پسران:

در این مراسم درگروه پسران ،رضا درودی، با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم، مراسم را نورانی نمودند ، سپس امیرحسین فهیمی و محمدمهدی فهیمی به مناسبت میلاد پیامبر(ص) صلوات قرآنی به صورت دونفره اجرا کردند.


در ادامه کتابدار بخش کودک ،زهره آقایی، دو بخش از کتابی با عنوان "حضرت محمد" نوشته ی «حسین فتاحی» را خواندند و قرار براین بود که بچه ها داستان را خوب گوش دهند.در انتهای هر بخش خلاصه داستان پرسیده شود.این کتاب از چند بخش تشکیل شده که دو داستان آن به نامهای خوشبوترین عطر و مسافر کوچک صحرا خوانده شد.


-بخش"خوشبوترین عطر" توسط سید احمد حسینی بازگویی شد.

-بخش"مسافر کوچک صحرا" توسط امیررضا غیاثوند بازگویی شد.

درادامه مسابقه های نشستن روی صندلی و پاسخگویی به معما برگزارشد.

درمسابقه صندلی دو نفر به نامهای شهرام قربانوردی و عباس همتی برنده شدند.

بعد از این مسابقه خانم مریم محمدخانی ، مسابقه پاسخگویی به معما را برگزار کردند.این معماها از کتابی با عنوان "چیستان؛مقبول دیروز،مغفول امروز" نوشته سید علیرضا هاشمی انتخاب شده بودند.

-         معرفی کتاب " چیستان؛مقبول دیروز،مغفول امروز" :

چیستان؛مقبول دیروز،مغفول امروز/سید علیرضا هاشمی.- تهران:سروش،1390

این کتاب از دو بخش تشکیل شده و چیستانها را دسته بندی کرده است که از جمله آن:چیستانهای گیاهی،جانوری،مربوط به انسان و... و در آخر پاسخ چیستانها آمده است.

پس از پایان مسابقه پذیرایی مختصری از اعضا شد و بعد از آن به معرفی اعضایی که برنده شدند پرداخته شد و جوایزی به آنها اهدا شد.

گروه دختران:

در گروه دختران نیز ابتدا ،معصومه بهرامی، آیاتی از قرآن را تلاوت کردند و مراسم را شروع کردیم.

در ادامه همانند برنامه گروه پسران همان برنامه ها اجراشدند، خانم مبینا سرمدی کتاب "حضرت محمد" نوشته ی «حسین فتاحی» را خواندند و خلاصه داستانها از خانمها مرضیه بختیاری فرد و معصومه بهرامی پرسیده شد.

در مسابقه های صندلی و چیستان معصومه یعقوبلو ومعصومه بهرامی برنده شدند.

همچنین سوالاتی در مورد حضرت محمد(ص) پرسیده شد که در آن خانم نرگس علیرضانور پاسخ صحیح دادند.

درپایان جوایزی به برندگان اهدا شد.

نویسنده : بازدید : 65 تاريخ : پنجشنبه 25 آذر 1395 ساعت: 19:44

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :