شعرخوانی و جمع‌خوانی | بلاگ

شعرخوانی و جمع‌خوانی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

یکشنبه عصر، 19 شهریورماه، به مناسبت عیدسعید غدیرخم، شعرِ «غدیر» از کتاب «پنجره‌های آسمان: 72 شعر درباره‌ی معصومین (ع)» سروده‌ی «بابک نیک‌طلب» به صورت فردی و گروهی شعرخوانی شد. پس از پایان شعرخوانی، اعضایی که موفق به حفظ شعر شدند، کارت امتیاز دریافت کردند.


در بخش دومِ برنامه، کتاب «قصه های تصویری از جوامع‌الحکایات: مار و آتش» به روایت «حسین فتاحی»، انتشارات قدیانی، کتابهای بنفشه، جمع‌خوانی شد.

همچنین  نیمی از داستان‌ِ کتابِ «سلیمان و خارپشت» از این مجموعه، جمع‌خوانی شد و از بچه‌ها خواسته شد برای خواندن ادامه‌ی داستان، کتاب را به امانت ببرند.

معرفی کتاب:

کتاب جوامع‌الحکایات و لوامع‌الروایات، اثر سدیدالدین محمد عوفی است که در حدود 630 هجری قمری (نیمه‌ اول سده هفتم هجری) نوشته شده است. این اثر فاخر در سال 1363، با تصحیح و توضیح‌نویسی جعفر شعار منتشر شد.

فتاحی در این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های تاریخی، اخلاقی، مذهبی و لطیفه‌های پارسی اثر عوفی را استخراج کرده است؛ حکایاتی که گوشه‌ای از تاریخ تمدن و ادبیات جهان اسلام و ایران را تشکیل می‌دهند. فتاحی، قصه‌های ارزشمند این مجموعه را به قلمی ساده و روان برای مخاطبان خود آماده کرده و توانسته در کنار تصویرگری‌هایی که با مفهوم کلی قصه ارتباط دارد، به انتقال مفاهیم بپردازد.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها:شعرخوانی,جمعخوانی,...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت: 3:31