آشنایی با دو ضرب المثل‌ فارسی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  سه‌شنبه، 21 شهریورماه، به منظور آشنایی اعضای کودک و نوجوان با ضرب المثلهای فارسی، کتابِ «مثلها و قصه‌هایشان: قصه‌های شهریور» نوشته‌ی «مصطفی رحماندوست»، انتشارات محراب قلم، کتابهای مهتاب، جمع‌خوانی، قصه‌خوانی و تصویرسازی شد.

  ابتدا قصه‌ی ضرب‌المثل «تو نیکی کن و در دجله انداز، که ایزد در بیابانت دهد باز» توسط اعضای کودک و نوجوان، جمع‌خوانی شد. در این کتاب، در انتهای هر قصه، چندین سوال برای بحثِ بیشتر قرار داده شده است. این سوالات با اعضا به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

   

  همچنین قصه‌ی ضرب‌المثلِ «سرم را سرسری متراش ای استاد سلمانی، که ما هم در دیار خود سری داریم و سامانی» توسط کتابدار بخش‌کودک، زهراآقایی، قصه‌خوانی شد.

  در انتها از بچه‌ها خواسته شد، از قصه‌هایی که خوانده شد، با قوه‌ی خلاقیتِ ذهنی خود، نقاشی بکشند.

  نسترن عبدلی، محمدجواد افشار، مبارکه عباس آبادی، نازنین زینب شاه محمدی، محمدهادی قنجی، محمدمهدی قنجی، ریحانه زند و فاطمه زهرا افشار به عنوان بهترین نقاشی‌ها انتخاب شدند و کارت امتیار دریافت کردند.

   

  همچنین نمایشگاهی از بهترین نقاشی‌ها در معرض دید اعضا قرار گرفت.

   


  موضوعات مرتبط:
  برچسب‌ها:
  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت: 3:31
  برچسب‌ها : آشنایی,المثل,فارسی,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها