کلاس آموزش خوشنویسی

ساخت وبلاگ
چکیده : سه‌شنبه، 16 آذرماه، مطابق با برنامه‌ی هفتگی بخش کودک و نوجوان، کلاس آموزش خوشنویسی به مربی... با عنوان : کلاس آموزش خوشنویسی بخوانید :

سه‌شنبه، 16 آذرماه، مطابق با برنامه‌ی هفتگی بخش کودک و نوجوان، کلاس آموزش خوشنویسی به مربیگری «ساره فلاح» از اعضای نوجوان کتابخانه و با حضور شماری از علاقه‌مندان در بخش کودک و نوجوان برگزار گردید. 


در این جلسه، ضمن یادآوری آموزش حروف پیشین، حرف ج از حروف الفبای فارسی به صورت زیبانویسی آموزش داده شد. 


در پایان، به بهترین خوشنویسی‌ها، کارت 5 امتیازی تعلق گرفت. 


 

قصه گویی کتاب دیو دیگ به سر:

همچنین پیش از برگزاری این کلاس، نیمی از قصه‌ی کتاب «دیو سیاه دم به سر» نوشته‌ی «فرهاد حسن‌زاده» انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان، توسط کتابدار کودک، زهرا آقایی روخوانی شد و از اعضا خواسته شد که بقیه‌ی قصه را حدس بزنند. از بچه‌ها پرسیده شد که به نظر شما عاقبت، بزبزک یا همان دیو دیگ به سر چه طوری نجات پیدا می‌کنه؟ هر کدام از بچه‌ها به این سوال، پاسخ متفاوتی دادند. 


خلاصه کتاب دیو دیگ به سر یا این جوری بود که اون جوری شد:

در روستایی که مردمان خیلی ساده و ترسویی زندگی می‌کردند، چوپانی بود بنام سمندر که پسری بنام دلاور داشت. آن‌ها چهل بره و یک بز داشتند. چهل بره یک طرف و بز هم یکطرف! بزی شیطان و بازیگوش! روزی از روزها بزبزک از گله جا می‌ماند. او راه روستا را بلد است، او آنقدر می‌آید تا به چشمه می‌رسد. چند زن کنار چشمه نشسته و مشغول شستن ظرف و لباس هستند.
دیگ سیاهی هم آنجا است که داخل آن سبزی‌های آش چسبیده است. بزبزک سرش را توی دیگ می‌کند ولی دیگر نمی‌تواند سرش را از دیگ بیرون بیاورد و از همین جا دردسرها شروع می‌شود! زنان کنار چشمه با دیدن او خیال می‌کنند دیو سیاه دیگ به سر آمده است، و این تازه شروع ماجرا است. بزبزک در سر راه برگشتن به روستا ماجراهای عجیب و غریبی برایش پیش می‌آید و داستانی خنده‌دار و طنزآمیز را می‌سازد.
داستان زبان ویژه‌ای دارد که مناسب مخاطب گروه سنی پیش دبستان و دبستان است و او را درگیر می‌کند. داستانی که هم خنده‌دار، هم ماجراجویانه است. در ضمن کودکان به کمک این کتاب بازی می‌کنند و سرگرم می‌شوند.

کلاس آموزش خوشنویسی با خودکار,کلاس آموزش خوشنویسی,کلاس آموزش خوشنویسی با قلم,...
نویسنده : بازدید : 58 تاريخ : پنجشنبه 25 آذر 1395 ساعت: 19:45